Damla Sakızlı Türk Kahvesi Nedir, Faydaları Nelerdir, Besin Değeri

Osmanlı Kahvesi Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir, Tarihi
1 Temmuz 2022
Kakuleli Türk Kahvesi Nedir, Faydaları Nelerdir ve Besin Değerleri
4 Temmuz 2022

Damla Sakızlı Türk Kahvesi Nedir, Faydaları Nelerdir, Besin Değeri

damla-sakızlı-türk-kahvesi- nedir-faydaları

Damla Sakızı Nedir?

  Damla Sakızlı Türk Kahvesi kendine özel bir kokuya sahip ve damla sakızı ile Türk kahvesini sevenler için oldukça özel bir lezzettir.

 Damla Sakızlı Türk Kahvesi içerdiği damla sakızı aroması ile damakta özel bir tat ve yoğun kokusu ile kahve keyfinizi üst düzeylere taşımaktadır. Damla Sakızı ismini Sakız Adası’nda yetişen sakız ağaçlarından almaktadır.  Sakız ağacından elde edilen Damla Sakızı ilaç sanayisinde, yemeklere kadar uzanan geniş bir tüketim yelpazesine sahip bir besindir. Damla sakızı ham haldeyken sıvı bir yapıya sahiptir. Sakız ağaçlarından elde edilen Damla Sakızı reçinesi, güneşte kurutularak sertleşir ve küçük damlacıklar haline getirilir. Kurutulmuş bir Damla sakızını çiğnediğiniz zaman şeffaf bir hal alır ve ağzınızda çam kokusuna sahip ferah bir yapıda koku yayılmasına neden olur.

  Damla sakızı kullanım alanı konusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Kullanıldığı alanlardan birisi ise Türk Kahvesidir. Kahvenin yanında en yaygın kullanım alanları muhallebilerdir. Birçok dondurma ve tatlı yapımının en önemli malzemeleri arasında yer alan bir besindir.

Damla Sakızlı Türk Kahvesinin Faydaları

    Damla Sakızı mide rahatsızlıklarına da iyi gelmektedir. Eğer mide rahatsızlığınız varsa bundan kurtulmak için damla sakızı çiğnemeniz bu sorunun ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır.

Eğer baş dönmesi ve denge kaybı gibi şikayetleriniz varsa veya mide bulantısı yaşıyorsanız yine Damla Sakızı tüketmeniz fayda gösterecektir. 

   Sindirim sistemi rahatsızlıklarında faydası görülen Damla Sakızı hazımsızlık sorunlarının giderilmesinde etkili besindir. Ağız kokusu sorunları yaşıyor ve buna çözüm arıyorsanız Damla Sakızı çiğneyerek ağız kokunuzdan kurtulabilirsiniz ve Damla Sakızının ağzınızda bıraktığı ferahlatıcı çam kokusunun keyfini çıkarabilirsiniz . Kalp ile ilgili yaşadığınız rahatsızlıklarla mücadele etmek için hammadde ile üretilmiş Damla Sakızı besinlerini tüketmeniz faydalı olacaktır.

   Solunum yolları hastalıklarına da faydalı olan Damla Sakızlı Türk kahvesi astım hastalarının tükettiği ve tüketmesinin önerildiği bir içecektir. Damla Sakızlı Türk kahvesi kalorisi yüksek bir içecek olmadığı için sıklıkla tercih edilen lezzetli bir kahvedir.

Damla Sakızlı Türk Kahvesinin Besin Değerleri

  Damla Sakızlı Türk Kahvesinin 100 gramının içerisinde 386.8 kcal kalori bulunmaktadır. Karbonhidrat oranı 77 gram , Protein 25 gram ve 5 gram yağ Damla Sakızlı Türk Kahvesini içerisinde yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir